Naklejki epoksydowe – jak uzyskać kolor biały w druku.

Czy przy produkcji naklejek epoksydowych kolor biały trzeba nadrukować?

Produkcja naklejek epoksydowych 3D.

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

W produkcji naklejek epoksydowych bardzo ważna jest kwestia kolorystyki. Wiele firm ma swoje ustalone kolory i w druku oczekują efektu najbardziej zbliżonego do wzorników.

A jak najlepiej i najłatwiej uzyskać w produkcji etykiet epoksydowych kolor biały? Zwykle uzyskujemy go poprzez zastosowanie w produkcji folii białej, która po prostu zostaje częściowo niezadrukowana. To najszybszy sposób i pozwala uzyskać wysoką białość wynikającą z koloru samej folii. Aby uzyskać taki efekt wystarczy podczas przygotowywania projektu naklejek epoksydowych zostawić miejsca bez grafiki tam, gdzie ma być widoczny kolor biały. Wtedy użycie na produkcji folii białej spowoduje powstanie na wydruku miejsc z białym kolorem.

Inny sposób to użycie w produkcji naklejek 3D koloru białego, który jest nanoszony na folię w procesie druku. Można to robić w sitodruku, offsecie, ale także dzięki niektórym maszynom w druku cyfrowym solwentowym. Stosuje się te rozwiązania, gdy trzeba pokryć kolorem białym folie inne niż biała. Najczęściej folie transparentne, srebrne, złote, kolorowe. Ale w tym przypadku trzeba brać poprawkę na to, że tylko sitodruk pozwala uzyskiwać największą głębię koloru białego, a projekt nie zawsze jest przygotowany pod taką technikę nadruku.

Warto też pamiętać, że zalanie wydruku poliuretanem wpływa nieco na kolor wydruku. Dotyczy to również koloru białego, który po zalaniu traci nieco swoją intensywną biel. To cecha charakterystyczna produktu takiego jak nalepki wypukłe.

W przypadku wszelkich wątpliwości przy produkcji naklejek epoksydowych doradzamy najlepsze rozwiązania dopiero gdy poznamy szczegóły projektu. Na tej podstawie możemy dobrać techniki druku, które dadzą nam oczekiwane efekty i które będą najbardziej zgodne z wytycznymi firmy w zakresie kolorów.

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Chcesz wycenić produkcję? Zadzwoń lub napisz.

About Andrzej Łukomski (86 Articles)
POLINAL Producent oznakowań

Zadaj pytanie dotyczące tego produktu

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: