Przygotowanie projektu naklejek wypukłych – czcionki.

Jak prawidłowo przygotować projekt pod produkcję naklejek 3D?

Jak poprawnie przygotować projekt pod naklejki wypukłe?

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Jeśli planujesz własnoręcznie przygotować projekt naklejek 3D trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie. W projektach używa się często różnych czcionek, które akurat mamy wgrane w komputerze. Programy graficzne odczytują je i możemy z nich wtedy korzystać. Podczas projektowania naklejek praca z czcionkami to pisanie tekstu, danych kontaktowych oraz wiele innych elementów, które muszą się znaleźć na projekcie.

Co zrobić, gdy po wysłaniu projektu do drukarni okaże się, że czcionki, które zostały użyte nie są dobrze czytane i program graficzny maszyn drukujących stara się je zamienić na inne? Najlepiej to przewidzieć na etapie projektowania i przed zapisem pliku koniecznie zamienić czcionki „na krzywe”.

Na czym polega taka zamiana czcionek „na krzywe” w projektowaniu naklejek? Każdy program do grafiki wektorowej, w których najczęściej projektuje się naklejki posiada taką funkcję. Polega ona na przekształceniu edytowalnego tekstu na projekcie w element wektorowy. Nie można już go wtedy edytować jak napisu, ale przy przekazywaniu projektu do druku nie będzie już problemów z brakiem czcionek i projekt będzie wydrukowany zgodnie z założeniami projektującego.

W naszej drukarni w przypadku braku czcionek w projekcie zawsze kontaktujemy się, aby uzyskać projekt w krzywych i wydrukować naklejki w pełni zgodnie z oczekiwaniami.

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Chcesz wycenić produkcję? Zadzwoń lub napisz.

About Andrzej Łukomski (86 Articles)
POLINAL Producent oznakowań

Zadaj pytanie dotyczące tego produktu

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: