Nietypowa kolorystyka w naklejkach wypukłych 3D.

Jak skutecznie pokryć folię kolorem białym przy produkcji etykiet 3D?

Aby uzyskać kolor biały w naklejkach 3D bardzo często korzysta się z nadruku sitodrukowego.

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Czasem projekt przy produkcji naklejek 3D wymaga nadruku koloru białego na nietypowej kolorystycznie folii podłoża (np. złotej, srebrnej, kolorowej). Jakiej techniki nadruku użyć, aby efekt pokrycia kolorem białym był wyrazisty i nie zniekształcony przez kolory podłoża? W takiej opcji druku nalepek 3D pomocny okazuje się sitodruk, który zapewnia najbardziej optymalny stopnień pokrycia.

Grubość i gęstość farby w sitodruku powoduje, że unikamy efektu „przebijania” kolorów, które znajdują się niżej. Może tam też być poddruk innym kolorem na projekcie. Efekt białości przy dodatkowym nadruku jest nieco bardziej wyrazisty niż ten, który uzyskujemy poprzez niezadrukowanie folii białej. Szczególnie ma to znaczenie, gdy kolor biały jest ważnym elementem składowym logo lub innych elementów graficznych, a nie jest tylko tłem, które ma za zadanie nie narzucać się kolorystycznie.

Warto pamiętać, że pokrycie poliuretanem koloru białego uzyskanego w sitodruku da lepszy efekt wizualny niż pokrycie samej białej folii, ale w jednym jak i drugim przypadku trzeba się liczyć z niewielką zmianą w postrzeganiu tego nadruku. Warstwa wypukła w naklejkach 3D działa jak soczewka, która skupia lub rozprasza światło i powoduje niewielkie zmiany w widocznych odcieniach projeku naklejek wypukłych.

To cecha fizyczna takiego produktu jak etykiety 3D i pomimo dużej przezroczystości poliuretanu tej minimalnej zmiany postrzeganego koloru nie da się wyeliminować pomimo doskonałej przezroczystości i bezbarwności dwuskładnikowego poliuretanu.

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Chcesz wycenić produkcję? Zadzwoń lub napisz.

About Andrzej Łukomski (86 Articles)
POLINAL Producent oznakowań

Zadaj pytanie dotyczące tego produktu

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: