Jak uzyskać kolory skali Pantone przy produkcji naklejek 3D?

Wyjątkowa kolorystyka może być również użyta w druku etykiet wypukłych.

Czy jest możliwość uzyskania kolorów Pantone przy produkcji naklejek 3D?

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Projektując naklejki 3D spotykamy się bardzo często z sytuacją gdy firma ma dokładnie ustalone kolory logo i innych elementów wizualizacji. Do tego te kolory są czasem nietypowe i wymagają druku w bardziej zaawansowanych technikach, aby uzyskać efekt kolorystyczny zgodny ze wzornikami Pantone. To właśnie skala Pantone jest bardzo popularna w określaniu zgodności kolorystycznej.

Aby sprostać tym oczekiwaniom w produkcji naklejek wypukłych korzystamy również z technik nadruku, które pozwalają uzyskiwać nietypowe kolory ze skali Pantone. Jedną z takich technik jest sitodruk, który pozwala na pokrywanie folii dowolnym jednolitym kolorem określonym również w tej bardziej zaawansowanej skali. Są to często kolory srebrne, złote, metaliczne i inne, których efektu nie jesteśmy w stanie uzyskać stosując tradycyjną technikę druku cyfrowego w skali CMYK.

Sitodruk doskonale sprawdza się zarówno w produkcji małych jak i dużych nakładów nalepek 3D, ale ma ważne ograniczenie. Nie można w tej technice odwzorować skomplikowanych projektów zdjęciowych i przejść tonalnych. Aby połączyć takie potrzeby z koniecznością uzyskania kolorów skali Pantone wykorzystujemy również w produkcji etykiet 3D druk offsetowy.

Choć są to techniki droższe od cyfrowej w uruchomieniu produkcji potrafią być też ekonomiczne przy założeniu odpowiednich nakładów produkcyjnych naklejek. Ich niezaprzeczalnym atutem jest możliwość uzyskiwania zaawansowanych efektów kolorystycznych.

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Chcesz wycenić produkcję? Zadzwoń lub napisz.

About Andrzej Łukomski (86 Articles)
POLINAL Producent oznakowań

Zadaj pytanie dotyczące tego produktu

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: