Aktualności:

Jak uzyskać kolory skali Pantone przy produkcji naklejek 3D?

Wyjątkowa kolorystyka może być również użyta w druku etykiet wypukłych.

Czy jest możliwość uzyskania kolorów Pantone przy produkcji naklejek 3D?

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Projektując naklejki 3D spotykamy się bardzo często z sytuacją gdy firma ma dokładnie ustalone kolory logo i innych elementów wizualizacji. Do tego te kolory są czasem nietypowe i wymagają druku w bardziej zaawansowanych technikach, aby uzyskać efekt kolorystyczny zgodny ze wzornikami Pantone. To właśnie skala Pantone jest bardzo popularna w określaniu zgodności kolorystycznej.

Aby sprostać tym oczekiwaniom w produkcji naklejek wypukłych korzystamy również z technik nadruku, które pozwalają uzyskiwać nietypowe kolory ze skali Pantone. Jedną z takich technik jest sitodruk, który pozwala na pokrywanie folii dowolnym jednolitym kolorem określonym również w tej bardziej zaawansowanej skali. Są to często kolory srebrne, złote, metaliczne i inne, których efektu nie jesteśmy w stanie uzyskać stosując tradycyjną technikę druku cyfrowego w skali CMYK.

Sitodruk doskonale sprawdza się zarówno w produkcji małych jak i dużych nakładów nalepek 3D, ale ma ważne ograniczenie. Nie można w tej technice odwzorować skomplikowanych projektów zdjęciowych i przejść tonalnych. Aby połączyć takie potrzeby z koniecznością uzyskania kolorów skali Pantone wykorzystujemy również w produkcji etykiet 3D druk offsetowy.

Choć są to techniki droższe od cyfrowej w uruchomieniu produkcji potrafią być też ekonomiczne przy założeniu odpowiednich nakładów produkcyjnych naklejek. Ich niezaprzeczalnym atutem jest możliwość uzyskiwania zaawansowanych efektów kolorystycznych.

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Zapraszamy do kontaktu

W przypadku pytań lub zainteresowania naszymi rozwiązaniami skontaktuj się z nami.

Numer telefonu: +48 52 552 45 96
E-mail: biuro@polinal.pl

Zadaj pytanie dotyczące tego produktu

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: