Naklejki 3D i ich przyczepność na trudnych powierzchniach.

Czyli jak zapewnić trwałość i przyczepność na chropowatych podłożach.

Jak zapewnić przyczepność naklejkom wypukłym 3D?

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Zdarza się czasem, że miejsce, na które chcemy naklejać nalepki 3D nie jest do tego idealne. Pomimo, że jest płaskie, struktura tej powierzchni odznacza się chropowatością. Co wtedy? Czy trzeba rezygnować ze stosowania naklejek 3D, w obawie o to czy nie będą odpadać po pewnym czasie? Mamy kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Po pierwsze przy niewielkim stopniu chropowatości podłoża warto rozważyć zastosowanie specjalnej folii, która posiada grubszą warstwę kleju. Dzięki temu klej lepiej i głębiej wnika w zagłębienia powierzchni i zapewnia większą powierzchnię styku nalepki z podłożem. A stąd już bardzo łatwo o dobrą przyczepność, która zapewni naklejkom 3D długotrwały efekt reklamowy. Więc jeśli macie nietypową powierzchnię o stosunkowo niewielkiej chropowatości pytajcie o folię z tzw. „szarym klejem”. To folia z grubszą warstwą kleju.

A co w sytuacji, gdy powierzchnia jest bardzo strukturalna i występuje duża chropowatość utrudniająca przyczepność? Wtedy rozwiązaniem jest dodatkowy podkład klejący z bardzo silnie dwustronnie klejącej pianki o niewielkiej grubości (stosujemy zazwyczaj około 1 mm). Taka dodatkowa warstwa sztancowana w kształcie nalepki umożliwia bardzo silne związanie z mocno chropowatą powierzchnią oraz z samą nalepką. Podnosi to nieco koszty produkcji, ale efekt przyczepności przewyższa zwykle oczekiwania. Taka dodatkowa warstwa łącząca umożliwia też trwałe umieszczenie naklejek 3D na nietypowych podłożach i materiałach.

WYCENA PRODUKCJI NAKLEJEK 3D

Chcesz wycenić produkcję? Zadzwoń lub napisz.

About Andrzej Łukomski (86 Articles)
POLINAL Producent oznakowań

Zadaj pytanie dotyczące tego produktu

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: