Aktualności:

Projektowanie naklejek – jak przygotować poprawnie grafikę?

Sprawdź poprawne parametry grafiki do druku naklejek.

Jak przygotować grafikę do druku naklejek?

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Jeśli chcesz przygotować grafikę i projekt druku naklejek we własnym zakresie lub masz zaufanego grafika wtedy do przygotowania projektu do druku wystarczy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami.

Po pierwsze zadbaj o to, aby projekt naklejki był w jednym z podanych przez nas formatów (preferujemy CDR ze względu na konieczność projektowania linii cięcia). Nie można też zapomnieć o zmianie czcionek „na krzywe” wtedy komunikacja między naszymi firmami w zakresie poprawności graficznej będzie świetna.

Drukujemy zwykle w profilu kolorystycznym CMYK (druk cyfrowy) lub PANTONE (sitodruk, offset). Zadbaj o to, aby profil kolorów na projekcie był w pełni zgodny z założeniami w zakresie wyboru techniki druku.

Optymalna i zarazem minimalna rozdzielczość, którą polecamy to 300 dpi.

Zadbaj też o to, aby projekt był w skali 1:1. Projektując obszar roboczy kieruj się rzeczywistymi oczekiwaniami w zakresie wymiarów naklejek.

I na koniec bardzo ważna sprawa, a często pomijana. Ponieważ naklejki to prace, które poddawane są potem nacinaniu lub cięciu wynika potrzebują one wyciągnięcia grafiki na spad, czyli poza obszar cięcia. Spadu wystarczy po 2 mm z każdej strony i jest wymagany tylko po stronach, gdzie grafika naklejek dochodzi do linii cięcia.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami. Pomożemy przygotować projekt tak, aby w druku wyszedł doskonale.

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Chcesz wycenić produkcję? Zadzwoń lub napisz.

Zadaj pytanie dotyczące tego produktu

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: