Drukowanie naklejek – czego unikać?

Poznaj metody generowania sprzedaży z użyciem naklejek.

Druk cyfrowy jako technika drukowania naklejek.

Chcielibyśmy przybliżyć naszym klientom  sposoby wykorzystania technik drukowania naklejek, które przekładają się na zwiększenie zysków firmy i pomóc uniknąć błędów podczas zamawiania takich produktów jak etykiety firmowe.

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Od lat specjalizujemy się w produkowaniu oznakowań i nalepek, które mają za zadanie udoskonalanie produktów i zwiększanie ich wartości. Warto podkreślić, że drukowanie naklejek może odbywać się w kilku podstawowych technikach. Ich prawidłowy wybór ma olbrzymi wpływ na koszty takich działań reklamowych. Bardzo łatwo jest niepotrzebnie przepłacić wybierając realizację naklejek w technice, która w konkretnym przypadku jest zupełnie nieuzasadniona.

Naklejki reklamowe i ich drukowanie.

MATERIAŁ: folia samoprzylepna biała
TECHNOLOGIA NADRUKU: druk cyfrowy
ROZMIARY: od 3 mm do 1000 mm
KSZTAŁT: dowolny
MOCOWANIE: klej permanentny
FORMA DOSTAWY: w arkuszach lub cięte na sztuki
USZLACHETNIANIE POWIERZCHNI: możliwe laminowanie

Aby dobrze zainwestować pieniądze firmy w reklamę w postaci drukowania naklejek kluczowa jest odpowiedź na pytanie, jakie funkcje mają te naklejki spełniać. Również, czy będą narażone na działanie szkodliwych lub po prostu pogodowych czynników zewnętrznych. Prawidłowe ustalenie tych spraw to połowa sukcesu przy wyborze właściwych materiałów do produkcji i co się z tym wiąże, wyborze techniki druku naklejek.

Aby uodpornić naklejki na działanie czynników zewnętrznych klienci powinni mieć świadomość, że wybór właściwego materiału jest tutaj kluczowy. Próba szukania oszczędności na naklejkach przez wybranie tańszych opcji papieru samoprzylepnego zamiast trwałej folii jest bardzo złym pomysłem. Na krótkotrwałe akcje promocyjne takie oszczędności są uzasadnione, ale jeśli chcemy, aby naklejki pracowały dla dobra firmy przez najbliższe kilka lat, wtedy nie może być mowy o stosowaniu tańszych i tymczasowych rozwiązań.

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zwykłe papierowe etykiety samoprzylepne nadają się do krótkotrwałej ekspozycji na zewnątrz pomieszczeń oraz do długotrwałego użycia w warunkach zbliżonych do panujących w domu. Dla papieru samoprzylepnego najpopularniejsze są techniki cyfrowego drukowania naklejek oraz z użyciem maszyn offsetowych. Wybór między tymi rozwiązaniami najczęściej podyktowany jest ekonomiką produkcji.

Poznaj metody drukowania naklejek do firm.

Tańszy w niskonakładowych realizacjach cyfrowy druk naklejek pozwala często na rozpoczęcie produkcji małoseryjnej i z minimalnymi kosztami początkowymi. Natomiast drukowanie naklejek techniką offsetową dedykowane jest dużym nakładom. Również początkowe koszty uruchomienia produkcji nalepek są w przypadku druku offsetowego dość wysokie. Często drukarnie w takich przypadkach realizują wydruk próbny cyfrowo ( tzw. proof cyfrowy) , który pozwala przewidzieć efekt kolorystyczny po uruchomieniu zlecenia na naklejki w technice druku offsetowego. W niektórych przypadkach warto zainwestować w taki niedrogi sposób przewidywania efektu w droższych technikach produkcyjnych.

Inną ciekawą metodą drukowania naklejek jest sitodruk. Ta technika pozwala również ograniczyć koszty przy dość dużych nakładach i zapewnia wykorzystanie w projektach dość nietypowych kolorów z palety Pantone. Możliwości jakie daje ta technika druku nalepek to też znakomite pokrycie podłoża kolorem i możliwość uzyskiwania dużego nasycenia barw. Sitodruk ma też swoje ograniczenia. Na przykład nie pasują technologicznie do niej projekty, które zawierają w sobie elementy zdjęciowe lub płynne przejścia natężenia kolorystycznego (przejścia tonalne). Za to świetnie nadaje się pod wektorowe projekty etykiet i można nim też drukować skutecznie w kolorze białym.

 

Kolor biały jest też coraz bardziej dostępny jako nadruk cyfrowy, ale trudno porównywać efekty z sitodrukiem, zwłaszcza przy druku naklejek na foliach transparentnych sitodruk sprawdza się znakomicie i potrafi zachwycać świetnym pokryciem kolorystycznym.

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Nie sposób w krótkim artykule wyczerpać wszystkich spraw związanych z zamawianiem naklejek, ale jeśli pojawią się jakieś pytania zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w procesie drukowania naklejek.

Chcesz wycenić produkcję? Zadzwoń lub napisz.

About Andrzej Łukomski (86 Articles)
POLINAL Producent oznakowań

Zadaj pytanie dotyczące tego produktu

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: